Dlaczego warto podjąć naukę w szkole policealnej?

  Aktualności

Właśnie skończyłeś liceum i zastanawiasz się, co dalej? A może szkołę średnią masz już dawno za sobą, ale myślisz o nowym zawodzie? Szkoła policealna daje Ci wiele możliwości, a to tylko jedna z jej wielu zalet, które przemawiają za tym, by się do niej zapisać. Dlaczego warto uczęszczać do szkoły policealnej? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Praktyka czyni mistrza

W szkołach policealnych wykładowcami są najczęściej osoby, które pracują w danej dziedzinie na co dzień. Masz więc gwarancję, że wiedza, którą Ci dostarczą, sprawdza się w praktyce. Tym samym, będąc „wyposażonym” w takie umiejętności, zyskujesz większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy. W końcu pracodawcy i rekruterzy zwracają uwagę na praktyczny wymiar posiadanych informacji w danej branży.

Ucz się zupełnie za darmo

Studia zaoczne albo nawet te dzienne (na prywatnej uczelni) kosztują wiele pieniędzy. Ze szkołą policealną nie masz tego problemu, ponieważ płacisz za nie okrągłe 0 złotych – bez ukrytych kosztów na każdym etapie kształcenia. Jeśli więc np. chciałbyś zrezygnować i przenieść się na inny kierunek, nic nie tracisz!

Nieważne, kim jesteś i ile masz lat

To prawda – w szkole policealnej może studiować każdy, kto tylko ma chęci na zdobywanie nowych umiejętności. Może być to 19-latek świeżo po ukończonym liceum, a może być to także 50-latek chcący się przebranżowić.

Matura nie jest brana pod uwagę

Nie zdałeś matury i nie poszedłeś na studia? Zapisz się do szkoły policealnej! Aby podjąć naukę w takiej placówce, nie jest wymagane świadectwo maturalne – musisz mieć jedynie ukończoną edukację na poziomie szkoły średniej. Matura nie decyduje o wykształceniu i umiejętnościach – nie w szkole policealnej!

Czas na pracę i życie prywatne

Zajęcia w szkole policealnej odbywają się zwykle 2 razy w miesiącu, co 2 tygodnie, w trybie zaocznym. Spokojnie więc możesz pogodzić je z pracą w tygodniu i czasem wolnym dla siebie oraz bliskich. Masz też czas na pasje i zainteresowania. Ponadto uzyskanie tytułu technika nie trwa od 3 do 5 lat, jak zdobycie tytułu licencjata bądź magistra. Po prostu oszczędzasz czas!